PILATES HAKKINDA MERAK EDİLENLER | S-Port Academy
BESLENMEÖZEL DERS+90 507 861 77 00 - 01 - 02

PILATES HAKKINDA MERAK EDİLENLER

9.1.2017 13:32:00
PILATES HAKKINDA MERAK EDİLENLER

PILATES NEDİR? 

Pilates bütün vücudunuzu çalıştıran bir egzersizdir. Bütün vücudu çalıştırır ve bedeninizin zinde olmasını sağlar. Özellikle de bu egzersizlerin kurucusu olan Joseph Pilatesin tarifi ile "güç evi" olarak adlandırılan karın ve bel bölgesi üzerine yoğunlaşır. 

TİPİK BİR PİLATES EGZERSİZİ NASILDIR? 

Pilates egzersizlerine başladığınızda yapacağınız ilk hareket "100" adı verilen nefes her biri 10 saniye süren 10 kez nefes alıp vermektir. Ardından yere oturur, dizlerinizi çekebildiğiniz kadar kendinize çeker, sırtınızı düz bir şekilde tutarsınız ve ayaklarınızı yerden keserek karın bölgeniz üzerinde ki kasları çalıştırırsınız. 

PILATESİ DİĞER EGZERSİZLERDEN FARKLI YAPAN NEDİR? 

Pilates egzersizleri darbeli hareketleri içermez, yaptığınız hareketler özellikle karnınızı ve belinizi güçlendirmeye odaklı olduğu için önemli olan "güç evinizi" güçlendirmek ve bu bölgede ki gücü kullanarak simetrik bir şekilde vücudunuzu çalıştırmaktır. 

PILATESİN SİZE FAYDALI OLDUĞUNU NASIL ANLARSINIZ? 

Elbette herkes de aynı etkiyi görmek mümkün olmayabilir ancak genel olarak bakıldığında Pilates egzersizlerini uygulayan herkes kendini çok daha iyi hissetmeye başlamış ve hatta varsa hafif sakatlıklarının bile daha iyiye gittiğini görmüştür. 

PILATES KARDİYOVASKÜLER BİR ÇALIŞMA MIDIR? 

Başlangıç olarak daha çok yavaş gerçekleşen jimnastik hareketlerinden oluşan Pilates, kardiyo çalışmaları gerçekleştirilmek istenildiğinde bunu çeşitli aletler veya ağırlıklarla elde etmektedir. 

PILATES VÜCUDU DÜZELTİR Mİ? 

Çoğu kişinin de söylediği gibi Pilates egzersizlerinin vücudun duruşuna olan olumlu etkileri ilk olarak karın bölgenizi ve bel bölgenizi güçlendirmesinden dolayı kaynaklanmaktadır. Böylece daha dik durmanızı sağlayıp mevcut simetrinizi de geri kazanmanızı sağlar. #sportacademyfitnesshealth#pilates
 
Geri
Blog Ara
Etiketler
s-portacademy s-portacademyfitnesshealth kartal uğurmumcu sportacademy pilates zumba bodyworkout kickboks spinning sauna buhar personaltraining uzmandiyetisyen fizyoterapist sağlıklıyaşam belvekarınyağları fitness vücutgeliştirme türkiyeşampiyonu dünyaşampiyonu millisporcular çocukgelişimi dans kiloalma kiloverme s-portacademy s-portacademyfitnesshealth kartal uğurmumcu sportacademy pilates zumba bodyworkout kickboks spinning sauna buhar personaltraining uzmandiyetisyen fizyoterapist sağlıklıyaşam belvekarınyağları fitness vücutgeliştirme türkiyeşampiyonu dünyaşampiyonu millisporcular çocukgelişimi dans kiloalma kiloverme s-portacademy s-portacademyfitnesshealth kartal uğurmumcu sportacademy pilates zumba bodyworkout kickboks spinning sauna buhar personaltraining uzmandiyetisyen fizyoterapist sağlıklıyaşam belvekarınyağları fitness vücutgeliştirme türkiyeşampiyonu dünyaşampiyonu millisporcular çocukgelişimi dans kiloalma kiloverme s-portacademy s-portacademyfitnesshealth kartal uğurmumcu sportacademy pilates zumba bodyworkout kickboks spinning sauna buhar personaltraining uzmandiyetisyen fizyoterapist sağlıklıyaşam belvekarınyağları fitness vücutgeliştirme türkiyeşampiyonu dünyaşampiyonu millisporcular çocukgelişimi dans kiloalma kiloverme s-portacademy s-portacademyfitnesshealth kartal uğurmumcu sportacademy pilates zumba bodyworkout kickboks spinning sauna buhar personaltraining uzmandiyetisyen fizyoterapist sağlıklıyaşam belvekarınyağları fitness vücutgeliştirme türkiyeşampiyonu dünyaşampiyonu millisporcular çocukgelişimi dans kiloalma kiloverme s-portacademy s-portacademyfitnesshealth kartal uğurmumcu sportacademy pilates zumba bodyworkout kickboks spinning sauna buhar personaltraining uzmandiyetisyen fizyoterapist sağlıklıyaşam belvekarınyağları fitness vücutgeliştirme türkiyeşampiyonu dünyaşampiyonu millisporcular çocukgelişimi dans kiloalma kiloverme s-portacademy s-portacademyfitnesshealth kartal uğurmumcu sportacademy pilates zumba bodyworkout kickboks spinning sauna buhar personaltraining uzmandiyetisyen fizyoterapist sağlıklıyaşam belvekarınyağları fitness vücutgeliştirme türkiyeşampiyonu dünyaşampiyonu millisporcular çocukgelişimi dans kiloalma kiloverme
ZUMBA KIDS
26.1.2017 14:12:00
ZUMBA KIDS
Zumba Kids ‘in çocuklar için yararları nelerdir? İlk akla geleni elbetteki sağlık alanındadır.
PILATES HAKKINDA MERAK EDİLENLER
9.1.2017 13:32:00
 PILATES HAKKINDA MERAK EDİLENLER
Pilates bütün vücudunuzu çalıştıran bir egzersizdir. Bütün vücudu çalıştırır ve bedeninizin zinde olmasını sağlar. Özellikle de bu egzersizlerin kurucusu olan Joseph Pilatesin tarifi ile "güç evi" olarak adlandırılan karın ve bel bölgesi üzerine yoğunlaşır.
TÜM DÜNYADA EN POPÜLER FITNESS TRENDLERİ ARASINDA BULUNAN ZUMBA NELERE YARIYOR?📣
8.1.2017 03:25:00
TÜM DÜNYADA EN POPÜLER FITNESS TRENDLERİ ARASINDA BULUNAN ZUMBA NELERE YARIYOR?📣
ZUMBA; 📌Kardiyovasküler bir egzersiz olması nedeniyle kalbinizi güçlendirir. 📌Bir ders ortalama 600-1000 kalori yakmanızı sağlar, bu da kilo kontrolünü ciddi anlamda destekler. 📌 Sıkılaşmanızı ve kas oranınızı artırmanızı sağlar. 📌Egzersiz yapısı itibariyla bel, karın ve bacakları kuvvetlendirir. 📌 Zıplama ve sıçrama egzersizleri sizi kemik erimesinden korur. 📌Kendine güveninizi artırır. 📌Sıkıcı egzersiz ortamından uzakta, eğlenerek zihninizdeki sorunlardan ve stresten uzaklaşırsınız, ciddi bir terapidir
NEDEN SPINNING?
6.1.2017 05:49:00
NEDEN SPINNING?
Spinning aerobik içerikli bir grup dersi olup her şeyden önce çok iyi bir kardiovasküler egzersiztir. Bununla beraber aerobik dayanıklılığı geliştiren etkiye sahiptir. Düzenli yapılan kardiovasküler egzersizler vücudumuzdaki yağ oranını düşürmenin yanında kalbimizin güçlenmesini ve daha sağlıklı çalışmasını sağlamaktadır. Bu da erken yorulmamızı engelleyerek kalp dayanıklılığınıarttırır. Spinning dersinin temposu ve enerjisi en iyi yağ yakımını sağlamaya ve kalp dayanıklılığını geliştirmeye birebirdir. Tüm bunların yanında spinning yaparken bisiklet üzerinde ayakta ve oturarak, hız ve pedal dirençleriyle oynanarak yapılan çeşitli kombinasyonlarla vücudun merkez (karın ve bel) bölgesini çalıştırılarak bacaklarında sıkılaşmasını sağlayabiliriz..
KICKBOKS İLE İLGİLİ MERAK EDİLENLER
3.1.2017 05:55:00
KICKBOKS İLE İLGİLİ MERAK EDİLENLER
📌Kick boks, spor ve kilo verme programı olarak yapıldığında, kalp ve damar dayanıklılığı ile kas düzenlemelerinde iyileştirmeler hedefleyen tam bir vücut antrenmanı sağlar. Buna ek olarak, düzenli bir egzersiz olarak yapıldığında eğlenceli ve enerjik bir biçimde tüm kas gruplarını çalıştırır ve denge, koordinasyon, esneklik ve öz güveni geliştirir. Boks, dövüş sanatları ve aerobik kombinasyonu olan kickboks, böylece tüm egzersiz türlerinden oluşan büyük bir çeşitlilik içermektedir. Antrenman seansı başına yakılan kalori miktarı, ağırlığa, yoğunluk düzeyine, antrenman süresine ve gerçekleştirilen hareket türlerine göre değişiklik gösterir. Genel olarak 30 dakikalık bir antrenman boyunca 275 ila 450 arası kalori yakılır.
DİKKATTT...! BEL VE KARIN YAĞLARI ARTIK SORUN OLMAKTAN ÇIKIYOR... INCE BEL ARTIK HAYAL DEĞİL...
28.12.2016 09:00:00
DİKKATTT...!  BEL VE KARIN YAĞLARI ARTIK SORUN OLMAKTAN ÇIKIYOR... INCE BEL ARTIK HAYAL DEĞİL...
DİKKATTT...! BEL VE KARIN YAĞLARI ARTIK SORUN OLMAKTAN ÇIKIYOR... INCE BEL ARTIK HAYAL DEĞİL... Yoğun istek üzerine Türkiye Şampiyonu Mesut Bilgin Hocamız ile Abs Power Dersimiz arttırılmıştır... Salı ve Perşembe Günleri saat 19:30 da #hareketegeç #sportacademyfitnesshealth
S-port Academy Şampiyonları Mesut Bilgin ve Cihat Kepenek Özel Soğanlık Sağlık Meslek Lisesi öğrencileriyle buluştu...
24.12.2016 04:52:00
S-port Academy Şampiyonları Mesut Bilgin ve Cihat Kepenek Özel Soğanlık Sağlık Meslek Lisesi öğrencileriyle buluştu...
📌Gençlere iyi alıskanlıklar kazandırmak,gelişen #teknoloji nin beraberinde getirdiği sedanteryaşamdan uzaklaştırmak gayretindeyiz. Giderek artan hareketsiz yaşamın beraberinde getirdigi sağlık sorunlarını görmezden gelemeyiz... Ozaman #hareketegeç
INSTAGRAMDA S-PORT ACADEMY
    BİZ SİZİ ARAYALIM
    +90 507 861 77 00 - 01 - 02
    Merak ettiğiniz her konuda uzman kadromuz size dönüş yapacaktır...